ÜNAL KOÇ, KAYAPINAR’DAKİ OKUL MÜDÜRLERİ BİLE BİRARAYA GELDİ

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Ünal Koç, Kayapınar İlçe sınırları içerisinde yer alan İlkokul, Ortaokul ve Lise müdürleri ile bir araya geldi.

Kayapınar Kaymakamlığı ve Kayapınar Belediye tarafından okullarımızın fiziki şartlarının iyileştirilmesi ile ilgili 55 adet Z Kütüphane yapımı ve 500 Bin kitap, 30 adet spor sahası, 2 adet yeni nesil kapalı spor salonu, 2 adet gençlik merkezi v.b. bir çok yatırımın yapıldığını ve önümüzdeki yılda bu yatırımların artarak devam edeceğini ifade eden Koç, eğitimin niteliğinin artması için öğretmenlerimizin özveri ve fedakarlığının da çok önemli olduğunu belirtti.

Kayapınarlı Öğrenciler İlk Derste 15 dakika Kitap Okuyacak. 

Çocuklarımızın başarılı olması ve zihinsel gelişimi açısından kitap okuma alışkanlığının önemli olduğunu vurgulayan Koç, Kayapınar İlçesindeki tüm okullarımızda 2.sınıftan itibaren ilk derste 15 dakika kitap okunması talimatı verdi.

Kayapınarlı Çocuklarımız Bize Emanet.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Koç; “Gelecek nesillerimizin eğitimi için devletimiz tüm imkanları seferber ediyor. Kayapınarlı çocuklarımızın bizlere emanet olduğunu unutmadan,  devletimizin sunmuş olduğu yemek hizmeti, servis hizmeti gibi tüm hizmetlerin gerekli kontrollerinin yapılmasına önem veriyorum. Kayapınar Belediyesi olarak bir çok yatırımı okullarımıza kazandırdık. Özellikle çocuklarımızın yapımı tamamlanan Z Kütüphanelerden ve spor tesislerinden yararlanmalarını sağlamanızı istiyorum. Çocuklarımız bizim için çok önemlidir. Çocuklarımız geleceğimizin teminatıdır. Bunlara kıymet veren öğretmenlerimizin her zaman yardımcısıyız. Onların bütün sıkıntılarında, problemlerinde yanlarımda olacağız” dedi.

Toplantıda, okullarda 2018-2019 eğitim ve öğretim sezonunun daha iyi geçebilmesi ve çocuklarımızın daha başarılı olabilmesi için okul müdürlerimizden gelen talep ve önerileri dinleyen Koç, talep edilen hususlar ile ilgili çalışmaların başlatılması ve 2019 yılının çalışma planı kapsamına alınması için gerekli talimatları verdi.