İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr Ozan Balcı, Miraç Kandili Mesajı Yayımladı

Miraç Kandili nedeniyle bir mesaj yayımlayan İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, Miraç Kandilinin merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı bir gün olduğunu ifade etti.

Mübarek üç aylar içerisinde yer alan Miraç Kandilinin merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı bir gün olduğunu hatırlatan Balcı, "Miraç Kandili, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin dualarının kabul olduğu sınırsız bir yükseliş ufkudur. Bu mübarek gecede elimizi ve gönlümüzü, uzanabileceğimiz herkese açmalı, kardeşlik ve beraberliğimizin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz. Yüreklerimizi kin ve nefret duygularından arındırmak, dostluklarımıza daha da önem vermek için bu mübarek geceyi büyük bir fırsat olarak görmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Miraç Kandilinin, tüm Müslümanlar için ilahi rahmet ve lütuflarla dolu olduğunu vurgulayan Balcı,  “Allah’ın varlığına ve birliğine iman etmiş insanlar olarak, bizleri karanlıktan, ahlaki erdemlerin ışığına sevk eden bu kutlu yolculuğun anlamını kavramaya çalışmalı, bizleri mutlu bir ahiret hayatına götürecek prensipleri hatırlayarak, insani ve dini vazifelerimizi yerine getirmeye özen göstermeliyiz. Bu müstesna gecede gönül dünyamızı kirleten kötü duygulardan kendimizi arındırmak için bol bol tövbe etmeli, sağlıklı, mutlu, belalardan uzak bir yaşam sürmek için eller semaya kalkmalı, devletimizin bekası, milli birlik ve beraberliğimizin devamı ve bütün insanlığın huzur bulması için dua etmeliyiz.

Gecesi ve gündüzü fazilet bakımından en yüksek olan bu zaman kutsal gün ve gecelerin bizleri Yüce Yaradan’a daha da yaklaştırmasını niyaz ediyor, başta Kayapınarlı hemşehrilerim olmak üzere ülkemizin ve tüm İslâm âleminin Miraç Kandilini tebrik ediyorum.” Dedi.