İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr Ozan Balcı’nın Kadir Gecesi mesajı


Mübarek Ramazan ayını idrak ettiğimiz son günlerde bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımlayan İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, “Başta hizmet etmekten onur duyduğum Kayapınarlı  ve Diyarbakırlı hemşerilerim olmak üzere, aziz milletimizin ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesi’ni tebrik ediyorum” dedi.

Balcı, mesajında, rahmet, bereket ve mağfireti bol olan on bir ayın sultanı Ramazan ayının son günlerinde, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'ni idrak etmenin heyecanının yaşandığını kaydetti. Ramazanın zenginin fakirinin yardıma koştuğu, sevgi ve kardeşliğin pekiştiği bir ay olduğunu ifade eden Balcı, bu ayın kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi olan Kadir Gecesi'nin faziletiyle zirveye ulaştığını ve bayram sevinciyle taçlandığını vurguladı.

Kadir gecesinde kalplerimizin arınması, gönül dünyalarının aydınlanması, manevi huzurun artması için eşsiz bir imkan sunulduğunu aktaran Balcı, şunları kaydetti: “Bizler de bu mübarek gecenin rahmet ve bereketini iyi değerlendirmeli, yüce kitabımız Kur'an-ı Kerim'in mesajlarını iyi anlamalı ve bu mesajlarla hayatımıza yön vermeliyiz. Sabretmenin,saygının,hoşgörünün, yardımlaşmanın, empati kültürünün hayatımızdaki birleştirici yönünü daha fazla öne çıkarmalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle,  başta değerli başta Kayapınarlı ve Diyarbakırlı  hemşehrilerim olmak üzere, aziz milletimizin ve tüm İslam dünyasının Kadir Gecesi'ni tebrik ediyor, bu mübarek gecenin tüm insanlığa mutluluk, sağlık, bereket ve huzur getirmesini temenni ediyorum.”

Dedi.