Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezi'nde 4 Bin 200 Değerli Öğrencimize 25 Branşta Kurs Veriliyor

"Sanata, Bilgiye, Bilime ve Eğitime Dost Kayapınar Belediyesi" tarafından; Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezi 43 eğitmeniyle çocuk ve gençlerimizin yaz aylarında eğitimlerini aksatmamaları ve ilgi duydukları alanlarda kendilerini geliştirmeleri için tüm vatandaşlarımıza hizmet vermektedir.   25 alanda açılan yaz kursları yoğun ilgi ve katılımla devam ediyor.

4200 öğrenci kaydı alınan yaz kurslarında, Bağlama, Erbane, Gitar, Şan, Keman, Piyano, Bilgisayar Kursu, Arapça Kursu, Kur'an Kursu, Farsça, İşaret-Beden Dili, Diksiyon, Halk Oyunları, Resim, Ebru Sanatı, Fotoğrafçılık, Satranç, Tiyatro, İngilizce, Yaratıcı Drama, Senaryo, Kürtçe, Aşçılık ve Yan Flüt branşlarında haftanın yedi günü öğrencilerimize eğitim verilmektedir.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı: “ Eğitimi sadece akademik faaliyet olarak görmüyor çocuklarımızın sanatsal, kültürel ve sportif gelişimlerini de destekliyoruz. Yaz aylarının gelmesiyle 4200 öğrencimize farklı branşlarda 43 usta öğreticimiz tarafından verilecek  kurslarımızı açtık. Belediye olarak spora, eğitime, bilgiye ve bilime büyük önem veriyoruz. Çocuk ve gençlerimizin başarılarının daha da artması için bugün "Yaz Kursları" ile vatandaşlarımızın sanatla, bilimle ilgilenmelerine imkan sağlamaya devam ediyoruz. " dedi