KAYAPINAR İLÇE KAYMAKAMIMIZ VE BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİMİZ HAYATA GEÇİRİLECEK PROJELER İLE İLGİLİ BRİFİNG ALDI

Göreve başladığı ilk günden itibaren Kayapınar İlçesinde geniş katılımlı toplantılar (Muhtarlar, Okul Müdürleri, Din Görevlileri, Kaymakamlık ve Belediye Birim amirleri, Sivil Toplum Kuruluşları) ve mahalle gezileri düzenleyerek, toplumun tüm kesimleri tarafından talep edilen vatandaş odaklı projelerini belirleyen Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Balcı,  birim müdürlerimize daha önce kamu arazilerinde inşaatına başlanacak yatırım yerlerinin belirlenmesi hususunda vermiş olduğu talimat ile ilgili  brifing aldı.

Kayapınar İlçesinde yapılması planlanan (Yeni Parklar, Semt Pazarları, Semt Sahaları, Anaokulları,  Engelliler için Bilgi ve Beceri Merkezleri, Engelliler için Anaokulu ve Kreşler, Engelli Çocuk ve Gençler için İş Okulu, İşitme Engelliler için Eğitim Merkezleri, Otistik Çocuklar için Okul, Gençler için Sağlıklı Yaşam Merkezi, Bilim ve Sanat Merkezi, Kadın Yaşam Merkezleri, Etüt Merkezleri, Yaşlı Merkezi, Çocuk ve Oyuncak Kütüphaneleri, Açık Yüzme Havuzu ve Camii projeleri) tüm kamu yatırımları için belirlenen alanlar masaya yatırıldı. Projeler için birim müdürlerimizin yaptığı çalışmalar ile ilgili bilgi alan Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Balcı, “ Kayapınar için tüm gücümüzle çalışıyoruz ve yaptığımız çalışmalar ile İlçemizin eksikliklerini kısa süre içerisinde belirlemiş bulunmaktayız. Bu projelerin hayata geçirilmesi kadar  hangi projenin nerde yapılacağını belirleyeceğimiz hazırlık çalışmalarının  büyük önem arz ettiğini belirtmiş ve tüm birimlerimizin bu bilinçle çalışması talimatını vermiştim. Bu çalışmalar ile tüm projelerimizi hassasiyetle değerlendirmiş ve en uygun yatırım yerini belirlemiş olacağız. Göreve başladığım ilk gün söylediğim gibi işçilerimizden Belediye Başkanına kadar bulunduğumuz makam ve mevkiinin gereklerini yerine getirerek, Kayapınarlı vatandaşlarımıza hizmet etmemiz büyük bir önem arz etmektedir. Bu bilinç ile yaptığımız çalışmalar, projelerimiz hayata geçtikçe meyvelerini verecek ve bu yatırımlardan faydalanan her bir vatandaşımız, bizler için mutluluk kaynağı olacaktır.” dedi. 

Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Balcı, projelerin belirlenmesi ve  uygulama yerlerinin tespiti çalışmalarında emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür etti.