KAYAPINAR KAYMAKAMLIĞI VE KAYAPINAR BELEDİYESİ TARAFINDAN BAŞLATILAN “ÇOCUK GÖZÜYLE DİYARBAKIR KAYAPINAR FOTOĞRAF ŞENLİĞİ” İLK STARTINI VERDİ

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı’nın talimatıyla, Kültür İşleri Müdürlüğü tarafından organize edilen 250 değerli öğrencimize Teorik ve Pratik fotoğraf dersinin verileceği, “ Çocuk Gözüyle Diyarbakır Kayapınar Fotoğraf  Şenliği” projesi başladı.

10 – 14 yaş arası İlkokul ve Ortaokul öğrencilerimize yönelik düzenlenen proje ile, çocuklarımızın kültürel gelişimlerinin desteklenmesi, becerilerinin geliştirilmesi, yaratıcılıklarının ortaya çıkarılması, hobi edinmelerinin sağlanması ve ekip çalışmasının öğretilmesi hedeflenmektedir.

Çocuk Gözüyle Diyarbakır Kayapınar Fotoğraf Şenliğine  katılan öğrencilerimize, Tişört,  Şapka,  Fotoğraf eğitim kitabı,  İsimlik, Sırt Çantası,  Katılım Belgesi,  Madalya  ve çeşitli hediyeler verilerek, en iyi 10 fotoğrafa DASK ( Doğa Araştırmaları Sporları ve Kurtarma Derneği) ödülü ve En iyi 3 fotoğrafa Kayapınar Kaymakamlığı ve Belediyesi tarafından özel ödül verilecektir.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, çocuklarımızın becerilerinin geliştirilmesi, yaratıcılıklarının ortaya çıkarılması ve hobi edinmelerinin sağlanması amacı ile başlatılan projenin hayırlı uğurlu olmasını diledi.