Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü denetimleri artırdı

Kayapınar Belediyesi  Zabıta Müdürlüğü  ekipleri ilçe sınırları içerisindeki; Market, Bakkal, Pastane, Fırın ve Kuaförlere yönelik denetimleri artırdı.

Kayapınar Belediyesi Zabıta ekipleri gıda üretilen ve satılan iş yerlerinin insan sağlığı açısından daha nitelikli ve uygun şartlarda hizmet vermesini sağlamak için denetimlere devam ediyor. İş yeri ruhsatı, sağlık koşulları, gramaj, hijyenik alan, son kullanma tarihi, fiyat v.b. hususlar ile tüm hususları denetleyen ekiplerimiz, eksikliği bulunan iş yerlerine eksikliklerini tamamlaması için uyarılarda bulundu.  

Kayapınar Belediyesi Zabıta Müdürü Ramazan Gün  yaptığı açıklamada; “Vatandaşlarımızın sofrasında sağlık ve güvenli ürünlerin yer almasını sağlamak en önemli görevlerimiz arasındadır. Ekiplerimiz, Kayapınarlı vatandaşlarımızın sağlıklı, temiz ve güvenilir iş yerlerinden hizmet almalarını sağlama bilinci ile denetim faaliyetlerine  düzenli olarak  devam etmektedir.” Dedi.

Gün, Uygun şartları taşımayan iş yerlerine, eksikliklerini tamamlamaları için süre verildiğini ve süre sonunda belirtilen eksikliklerini tamamlamayan iş yeri sahiplerine gerekli yaptırımların uygulanacağı belirterek, iş yeri sahiplerinin belirtilen süre içerisinde eksikliklerini tamamlamaları için gerekli özeni göstermeleri gerektiğini ifade etti.