Kayapınar’da Şehit yakınları Umreye gönderildi

Kayapınar Belediyesi, 34 Şehit ve Gazi yakınını Umre’ye gönderdi. Uğurlama töreninde konuşan Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç, şehit yakınlarının emanetlerinin emanetleri olduğunu ifade ederek, “Devletimiz her zaman şehit ve gazilerimizin yanındadır” dedi. 

Kayapınar Belediyesi, Kayapınar İlçesinde yaşayan 170 şehit ve gazi yakınını çeşitli aralıklarla Umreye gönderiyor. Umreye gidecek 34 kişilik ilk kafile bugün Diyarbakır Havaalanında uğurlandı. Uğurlama törenine katılan Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç, Umre’ye gidecek Şehit ve Gazi yakınları ile sohbet etti. Umreye gidecek Şehit ve gazi yakınlarının oldukça heyecanlı ve mutlu oldukları gözlendi. Şehit ve Gazi yakınları 14 gün boyunca Kutsal topraklarda kalacak.

 “EMANETLERİ EMANETİMİZDİR”

Kayayınar Belediye Başkanı ve Kaymakamı Mustafa Kılıç, Kayapınar’da oturan 170’e yakın Şehit ve Gazi Yakınını Kutsal topraklara göndermenin sevinç ve mutluluğunu yaşadıklarını ifade ederek, “İlk etapta bugün 34 Şehit ve Gazi yakınımızı Kutsal topraklara yolcu ediyoruz. Kayapınar’da kayıtlı olan 170 civarında Şehit ve Gazi yakınımız var. Bunları da kafileler halinde göndermeye devam edeceğiz. İlk etapta 34 kişiyi yolcu ediyoruz. Diğerlerini de belirli tarihlerde göndereceğiz. İnşallah Kutsal toprakları gezecekler. İbadetlerini yapacaklar. İlk kez ziyaret edecekler var. Devletimize, milletimize dua edecekler. Allah şimdiden ibaretlerini kabul eylesin. İnşallah Sağlıklı sıhhatli gidip gelirler. Bu vesile ile tüm şehitlerimizin ruhu şad olsun. Emanetleri emanetimizdir. Biz onların yakınlarına en iyi şekilde sahip çıkmaya gayret göstereceğiz” dedi.

Başkan Kılıç, şehitlerin gözlerini kırpmadan canlarını bu vatan için verdiğini ifade ederek, şehit ailelerine devlet ve millet olarak ne yapılsa az olacağını da sözlerine ekledi.

 “DEVLETİMİZE DUA EDECEĞİZ”

İlk kez Umreye gidecek olan Şehit ve Gazi yakınları ise, Kutsal topraklara gitmelerine vesile olan Kayapınar Belediye Başkanı Mustafa Kılıç’a duacı olduklarını belirterek, “Devletimiz her fırsatta bize sahip çıkıyor. İlk kez Diyarbakır’da bir belediye bizi kutsal topraklara götürüyor. Bundan dolayı çok mutluyuz ve sevinçliyiz. Katkılarından dolayı değerli Başkanımıza teşekkür ederiz. Allah bin kere razı olsun. Kutsal Topraklarda Devletimize dua edeceğiz” dediler.