Kaymakamımız BALCI, Beden Eğitimi Öğretmenleri ile Toplantı Yaptı

İlçemiz Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan BALCI, Beden Eğitimi Öğretmenleri ile ilçemizde sporu geliştirme adına yıl boyunca yapılacak sportif faaliyetler, organizasyonlar ve planlamalar hakkında toplantı yaptı.

Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz BALCI, İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencilerinin fizik,moral,güç ve yeteneklerinin gelişmesini sağlayan beden eğitimi, oyun, jimnastik ve spor faaliyetlerini sevk ve idare etmek; gençliğin boş zamanlarının değerlendirilmesine ilişkin hizmetleri yürütmek, bilgi ve beceri kursları düzenlemek, gençlerin kötü alışkanlıklarından korunmasını sağlamak için gerekli tedbirlerin alınması faaliyetlerini yerine getirmek için gönüllülük esasına dayalı olarak, Kayapınar Spor Yürütme Komitesi kurulması ve okullardaki sportif faaliyetler ile ilgili eksiklikler hakkında ilçemizde görev yapan Beden Eğitimi öğretmenleri ile toplantı yaptı.

Spora tam destek vereceğini ifade eden Kaymakamımız, çocuklarımızın yalnızca akademik anlamda yetiştirilmelerinin yeterli olmayacağını, onların zihinsel ve ruhsal gelişiminin önemli olduğunu; bu anlamda okuma kültürü başta olmak üzere öğrencilerin sporu sevmesi ve bir spor dalına yönlendirilmesinin önemli olduğunu belirterek, bu anlamda yapılacak tüm çalışmaları destekleyeceklerini ifade ettiler.

İlçemiz Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan BALCI,  toplantıya katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed ENSARİ ve Beden Eğitimi Öğretmenlerine başarı dileklerinde bulunarak, öğrencilerimiz için yapacakları tüm çalışmalarda destek olacaklarını ifade ettiler.