Kaymakamımız Balcı, Aile Destek Merkezi’ni ziyaret etti

Kayapınar Kaymakamımız ve Başkan Vekilimiz Sayın Dr. Ozan BALCI, Kayapınar İlçesi’ndeki Aile Destek Merkezini ziyaret etti.

Kayapınar ilçesindeki kadınlara yönelik faaliyet gösteren ADEM’i ziyaret eden Dr. BALCI, çalışmalar hakkında Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerinden bilgi aldı. Ziyaret sırasında kursiyerlerle birebir görüşen Kaymakamımız Dr. BALCI, kursiyerlerin taleplerini ve memnuniyetlerini dinledi. Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. BALCI, kadınların gelecek nesillerin yetiştirilmesinde büyük önemi olduğunu ifade ederek, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yetkililerine özellikle sosyo-ekonomik düzeyi düşük kadınlardan başlanarak, Kadın Destek Merkezlerinin ve bu merkezlerde hizmet verilecek kursiyer sayılarının artırılmasını talimatını verdi.

Aile destek merkezlerinin ilçe merkezi başta olmak üzere köylerle birlikte 50’e çıkarılacağını vurgulayan Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. BALCI, Yaklaşık 20 bin kadınımızın bu merkezlerden yararlanacağını söyledi. Dr. BALCI, bu merkezde çalışanlara ve emeği geçenlere de teşekkür etti.