Musa Anter Engelsiz Yaşam Merkezimizde eğitim gören bedensel ve zihinsel engelli çocuklarımıza yönelik kaynaştırma, motivasyon oluşturma ve farkındalıklarını yansıtma amacı ile etkinlik düzenlendi

“İnsana, Eğitime ve Bilgiye Dost Kayapınar Belediyesi"ne bağlı "Musa Anter Engelsiz Yaşam Merkezi"mizde eğitim gören bedensel ve zihinsel engelli çocuklarımıza yönelik kaynaştırma, motivasyon oluşturma ve farkındalıklarını yansıtma amacı ile etkinlik düzenlendi. Etkinliğe eğitim gören çocuklarımız ve velileri katıldı.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan BALCI; “ Diyarbakır’da 3 adet Engelli çocuklarımız için Anaokulu, Otistik Çocuklarımız için 1 okul ve orta derecede engelli vatandaşlarımız için eğitim merkezi yapıyoruz. İlçelerimizde bulunan tüm okullarımızda eğitim sınıflarını engelli kardeşlerimiz için hazırlıyoruz. Amacımız, engelli kardeşlerimizin derdini yüreğimizde hissedip dertlerine ortak olmak, sorunlarını çözmeye yardımcı olmak ve aynı zamanda hayatlarının bir parçası olup onların yalnız olmadığını hissettirmektir.” diye ifade etti.

BALCI; “ Çalışmalarından dolayı emeği geçen tüm personellere teşekkür etti.