İLÇE KAYMAKAMIMIZ BALCI SOSYAL YARDIMLAŞMA VAKFINI ZİYARET ETTİ

Kayapınar Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Ozan BALCI, Kayapınar Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfını ziyaret etti. Vakıf yetkilileri tarafından karşılanan BALCI, dezavantajlı kesimlere yönelik yapılan yardımlar hakkında bilgi aldı. Vakıfta görev yapan personellerle birebir görüşen Kaymakamımız BALCI, özellikle dezavantajlı gruplara yönelik yapılacak yardımlar konusunda gerekli çalışmaların etkin ve süratli bir şekilde yapılmasını  istedi.

Balcı, kış mevsiminin yaklaştığını vurgulayarak,  Sosyal Yardımlaşma Vakfının Kayapınar İlçesindeki tüm kamu kurum ve kuruluşları  ile ortak çalışmalar yürüterek yetim, öksüz, kimsesiz, engelli kısacası fakir-fukara, garip-gureba tüm vatandaşların tespit edilmesi ve yardımların en kısa sürede vatandaşlarımıza ulaştırılması talimatını verdi. 

Kaymakamımız BALCI,  yaptığı  açıklamada “ İlçe Kaymakamınız olarak Fakir dostu olduğumu bilmenizi ve çalışmalarınıza gerekli hassasiyeti göstermenizi istiyorum.  Okul Müdürleri, Din Görevlileri, Muhtarlarımız ve Öğretmenlerimiz başta olmak üzere yaptığım toplantılarda tüm kamu kurum çalışanlarına Kayapınar ilçesinde karnı aç, sırtı pek vatandaşımızın kalmaması için dezavantajlı grupların tespit edilmesi ve listelerin hazırlanması talimatını vermiştim.  Bu konuda herkes duyarlı olmalı ve çevremizdeki ihtiyaç sahipleri ile iletişim halinde olmalıyız.  Sosyal Yardımlaşma Vakfı olarak yeterli kaynağımız var ve kaynağımız olmasına rağmen ulaşamadığımız her ihtiyaç sahibin  vebali  çevresindeki ihtiyaç sahibini bilmesine rağmen bizlere iletmeyenlerde ait olduğunu bilmenizi isterim.” Dedi.

Ziyaret esnasında Sosyal Yardımlaşma Vakfı’na gelen vatandaşlarımızla bir süre sohbet eden Balcı, devletin hacet kapısı olduğunu ve devletin imkanlarının vatandaşlarımızın hizmetinde olduğunu ifade etti.