İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu’nun Katılımıyla İftar Programı Düzenlendi

Kayapınar Belediyesi olarak, Kayapınar ilçemizde bulunan Kent Meydanında düzenlenen iftar yemeğine, İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcının ev sahipliğin de, İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, İl Valimiz Hasan Basri Güzeloğlu, Kamu Kurum müdürleri, STK temsilcileri ve 5 Bin vatandaşımız katıldı.

Kent Meydanında düzenlenen iftar programı Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

İftar yemeğinin ardından İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, bir konuşma gerçekleştirdi. Bakan Soylu,  Ramazan ayını toplumun her kesiminden vatandaşlarımızla birlik, beraberlik ve huşu ile idrak etmekteyiz. Bunun kendileri için büyük bir bahtiyarlık olduğunu belirten İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, “Yaklaşık 16 yıldır bu ülkenin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ülkemizin ve özelikle bölgemizin huzur içinde olması hedefinden hiçbir zaman sapmamıştır. Bu bölgenin huzur içerisinde olabilmesi için, geleceği kucaklayabilmesi için, işini huzurunu yakalayabilmesi için, bütün riskleri almıştır. Birilerinin projeleri bu ülkede tutmadı. Yaktılar, yıktılar, hastanelere doktor okullara öğretmenin gelmesini engellediler. Allaha şükürler olsun ki projeleri tutmadı. Bu toprakların projesinde kargaşa yoktur, bu toprakların projesinde kardeşlik vardır. Bu toprakların projesinde kaos yoktur, bu toprakların projesinde rahmet vardır. Bölge her geçen gün gelişmekte ve turizm canlanmaktadır. Dileğimiz odur ki hergeçen gün bölge refahı artarak devam etsin.  ” dedi.

“Devraldığımız belediyelerde 2.9 katrilyon hizmet yaptık”

Diyarbakır’a Doğu’nun Paris’i dendiğini hatırlatan İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu, “Buraya Doğu’nun Paris’i derler, ama Paris’in tarihinden daha önemli bir medeniyet merkezidir burası. Burası bizim sığındığımız medeniyet merkezidir. Vatandaşlarımızın vergilerinden ayrılan kaynakları çarçur eden, yatırım yapmayan bu anlayışa hadi yap mı demeliydik? Yoksa milletimizi hizmetle  mi buluşturmalıydık? Söylüyorum size, 2.9 katrilyon sadece devraldığımız belediyelerde hizmet yaptık. Demek ki isteyince oluyor. Sizin hizmetinizde olması gereken paranın sizlerle buluşmasını sağladık” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından İlçe Kaymakamımız ve Belediye başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı tarafından İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu’ya  Diyarbakır temalı tablo, Diyarbekirspor yönetimi tarafından atkı ve üzerinde Süleyman Soylu yazan 21 numaralı forma hediye edildi.