İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Ozan Balcı, Hafta Sonu Kurslarına Devam Eden Öğrencileri Ziyaret etti

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Ozan Balcı, Kayapınar İlçesindeki Akşemsettin Ortaokulu, Elif Livan Ortaokulu ve Kayapınar Meslek ve Teknik Eğitim Merkezini de ziyaret ederek, hafta sonu kurslarında eğitim alan öğrenciler, Okul Aile Birliği Toplantısı yapan veliler ve okul öğretmenleri ile bir araya geldi.

Ziyaret esnasında öğrenci ve veliler ile sohbet eden Kaymakamımız, dersliklerin durumunu inceleyerek yaptığı açıklamada ”Çocuklarımızın iyi bir eğitim almalarını istiyor ve bunun için var gücümüzle çalışıyoruz.  Bu kapsamda çocuklarımızın daha sağlıklı daha ferah ortamlarda eğitim görmelerini sağlamak amacıyla hem yeni okullarımızı hizmete açacak hem de  mevcut okullarımızın iyileştirilmesini sağlayacağız. İyileştirme çalışmalarında; ilk olarak okul duvarlarında görüntü kirliliğini ortadan kaldırmak için çalışmalara başlıyoruz. Okullarımızın daha güzel bir görüntüye kavuşması için bir ekip kurulması talimatını verdim. En kısa sürede bu çalışmayı tamamlamış olacağız.  Bununla birlikte 43 okulumuzda Z kütüphane kurulması için çalışmalarımız devam ediyor.  Çalışmalarımız tamamlandığında mevcut okullarımız, hem daha sağlıklı ve ferah  hem de çocuklarımızın kitaba ve dolayısı ile bilgiye daha rahat ulaşacağı birer eğitim merkezine dönüştürülmüş olacaktır. ” Dedi.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı’ya ziyaretlerinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammed Ensari eşlik etti. Program İlçe Kaymakamımızın yapmış olduğu ziyaretten memnuniyet duyan öğrencilerimiz ile  çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.