İlçe Kaymakamımız Sayın Dr Ozan Balcı Başkanlığında Kayapınarlı Çocuklarımızın Ağız, Diş, Göz, Kulak ve Ortopedik Problemleri ile 3 Beyazın Kullanımı Hakkında Toplantı Yapıldı

İlçemiz Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ozan BALCI’nın başkanlığında Kayapınarlı çocuklarımızın Ağız, Diş, Göz, Kulak ve Ortopedik Problemleri konusunda yapılan toplantıya İlçe Sağlık Müdürü Mehmet Latif EKMEN ve Toplum Sağlığı Merkezi Sağlık Çalışanları Dr. Serap Yurdagül ARSLAN, Dr. Revan Sabri Çiftçi ve Dr. Yusuf YAKUT katıldı.

Kayapınar İlçesindeki genç ve çocuklarımızın sağlığını önemsediklerini ifade eden Kaymakam Balcı, Kayapınarlı çocuklarımızın sağlık taramalarının yapılarak, rahatsızlığı olan çocuklarımızın belirlenmesi ve aile ile irtibata geçilerek tedavilerinin takip edilmesi çalışmalarının ana hedefini oluşturacağını belirterek; Ailelerimiz ile birlikte çocuklarımızın gelişimini takip etmemiz halinde  sağlıklı nesiller yetiştirileceğini ifade etti. Çocuklarımızın beslenme alışkanlıklarının da konuşulduğu toplantıda, 3 Beyaz dediğimiz un, tuz, şekerin doğru düzgün kullanılmasını çok önemli olduğu ifade ederek, konuyla ile ilgili yoğun bir program yürütülmesi ve Mayıs ayına kadar tüm okullarımızda bu faaliyetlerin tamamlanması talimatını verdi.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Ozan Balcı, gençleri ve çocukları çok sevdiğini, geleceğimizi emanet edeceğimiz gençlere hizmet etmekten memnuniyet duyduğunu ve tüm kamu kuruluşlarının bu bilinç ile hareket etmesi gerektiğini belirterek, yapılan çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür etti.