İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr Ozan Balcı Nevruz Bayramının bahar sevincinin yaşandığı doğanın dirilişinin coşkuyla karşılandığı bir gün olduğunu vurguladı

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, Nevruz Bayramı’nın bahar sevincinin yaşandığı doğanın dirilişinin coşkuyla karşılandığı bir gün olduğunu vurguladı.  

Balcı yayımladığı Nevruz Bayramı mesajında, nevruzun; Orta Asya’dan Balkanlardaki uluslara kadar çok geniş bir bölgede yerel etkinlikler ile huzur içerisinde, birlik, beraberlik ve kardeşçe şenliklerle kutlanması gereken, sevgi, barış, dostluk gibi değerlerin önemini hatırlatan bir gün olduğunu belirtti.

Balcı mesajında şunları kaydetti:

"21 Mart'ta doğanın yeniden canlanması, baharın gelişi dolayısıyla kutlanan Nevruz; birlik ve beraberliğin, barışın, kardeşliğin ve dayanışmanın, doğa sevgisi ve yaşama sevincinin, hayata ve birbirimize yeni bir umutla sarılmanın sembolüdür. Binlerce yıldır, yaşadığı tüm zorluklar karşısında  birlikte hareket eden, omuz omuza vererek büyük zorlukların üstesinden gelen aziz milletimiz, birlik ve beraberlik gücünün ne kadar önemli olduğunu tarihin her döneminde göstermiştir. Aziz milletimiz birlik ve beraberliğe, barışa ve kardeşliğe verdiği önemi bugün ve gelecekte de kararlılıkla sürdürecektir. Bu duygu ve düşüncelerle, sevgi, barış, huzur ve kardeşlik duygularının daima yaşatılmasını diliyor, tüm vatandaşlarımızın 'Nevruz Bayramı'nı kutluyorum." Dedi.