İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr Ozan Balcı, 24 Kasım Öğretmenler Gününü Kutladı

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yayımladığı mesajında bilginin taşıyıcısı olan öğretmenlerimizi her zaman destekleyeceklerini ifade etti.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, meslek hayatı boyunca öğretmenlerimizi hiçbir zaman memur olarak görmediğini ifade ederek, öğretmenleri ayrı bir sınıf olarak nitelendirdiğini, öğretmenlerin bilginin taşıyıcısı sanatkâr bir grup olduğunu ve dolayısıyla idarecilerin her zaman öğretmenlerin hizmetinde olması gerektiğini ifade etti.

Balcı Öğretmenler günü dolayısı ile yayımladığı mesajında “Öğretmen; çocuklarımız için, anne kadar sıcak ve şefkatli, baba kadar güvenilir ve koruyandır. Dünya için, karanlıkların sönmeyen ışığı, cehaletle savaşın en keskin kılıcıdır. Ülkemizi geleceğe hazırlayan;  çocuklarımızın bedensel, ruhsal ve zihinsel gelişiminde yönlendirici rol üstlenen öğretmenlerimiz, toplumsal geleceğimizin en büyük güvencesidir. Her zaman büyük bir özveri ile görev yapan öğretmenlerimiz, gelecek nesillerimizin mimarlarıdır. Bu duygu ve düşüncelerle başta Kayapınar İlçesindeki öğretmenlerimiz olmak üzere  tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum." ifadelerini kullandı.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkanımız Balcı, öğretmenler günü dolayısı ile Kayapınar İlçesinde görev yapan tüm öğretmenlerimize kitap hediye ettiklerini ve öğretmenlerimizin iyi ve güzel işlerde en büyük  destekleyicisi olacaklarını belirtti.