İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr Ozan Balcı, 54 Kütüphane haftası dolayısıyla bir mesaj yayımladı

Mesajında  çocuklarımızın okuma alışkanlığı kazanmalarını sağlayacak olan Kütüphanelerin önemine ve Kayapınar Belediyesi’nin çocuklarımızın okuma alışkanlığı kazanmaları ve kütüphane sayısının artırılması için yaptığı çalışmalara değinen Balcı, çocuklarımıza okumayı ve kütüphaneleri sevdirmemizin önemli olduğunu bildirdi.

Balcı, “Kütüphaneler, toplumun kültür ve medeniyet birikiminin en önemli hazinesidir. Bilim, kültür, sanat, edebiyat ve tarih gibi alanlarda bir milletin hafızasını oluşturan kütüphaneler, geçmişi geleceğe taşıyan en önemli yapılardır.Bilgiye önem veren, bilgiyi üreten ve kullanan toplumların her zaman ekonomik, siyasal ve toplumsal yönden güçlü oldukları bilinmektedir. Dünyanın en iyi kütüphanelerinin  gelişmiş ülkelerde olması tesadüf değildir.

“Okullarımıza 52 adet Zenginleştirilmiş Kütüphane ve 500 Bin Kitap Kazandırdık”

“Kayapınar Belediyesi olarak geleceğimizin aydınlık yarınları olan çocuklarımıza en güzel tutkunun okuma alışkanlığı, en iyi dostun, arkadaşın ve yardımcının da kitaplar olduğunu benimsetmek için kütüphaneler haftasında yapımı tamamlanan 52 adet Zenginleştirilmiş Kütüphanenin açılışını gerçekleştiriyoruz. Şık, modern ve okuma isteği uyandıran tasarım sahip  Z kütüphanelerimizin tamamlanması ile birlikte okullarımız için temin ettiğimiz 500 Bin Kitabı öğrencilerimizi buluşturmuş olacağız.”  

“Halk Kütüphanesi, Çocuk Kütüphanesi, Oyun Kütüphanesi Projeleri Hayata Geçirilecek”

“Diyarbakırlı ve Kayapınarlı vatandaşlarımız içinde Kütüphane projesi çalışmalarımız devam ediyor. Diyarbakır’ımızın  tarihi dokusuna uygun Halk Kütüphanesi, Çocuk Kütüphanesi ve Oyuncak Kütüphanesi projeleri üzerinde titizlikle çalışıyoruz. Kayapınar Belediyesi olarak Diyarbakır’ımıza ve Kayapınar’ımıza bu kütüphaneleri kazandıracak gayretlerimiz süratle devam ediyor.”   

Yüce dinimizin ilk emrinin “Oku” olduğunu ve  dolayısıyla okuma kültürünün ve kütüphaneciliğin geliştirilmesinin aynı zamanda dini ve milli bir görev olduğunu vurgulayan Balcı, “54. Kütüphane Haftası’nı kutluyor ve toplumumuzda kitap okuma alışkanlığını gelişmesine vesile olmasını temenni ediyorum” Dedi.