İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr Ozan Balcı, Mevlana İlkokulunda katıldığı Karne Dağıtım Töreninin ardından Öğretmenlerimiz ile biraraya geldi

Balcı, öğretmenliğin emek ve sabır isteyen kutsal bir görev olduğunu ve öğretmenlerimizin tabiri caizse çocuklarımızı imar ve inşa etmek için gece gündüz demeden emek verdiğini ifade ederek, başta Kayapınar ilçemizde görev yapan öğretmenlerimiz olmak üzere tüm öğretmenlere teşekkür ettiğini ifade etti.

Balcı, Kayapınar Belediyesi olarak  eğitime yönelik bir çok projeyi hayata geçirdiklerini ve devam ettiğini vurgulayarak biten ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. 

Balcı açıklamasında “3 adet 8 derslikli Engelli Okulu , 5 adet 8 derslikli Anaokulu, okul bahçelerimizde 25 Voleybol & Basketbol sahası ile 15 Halı Saha, gençlerimize ve çocuklarımıza 2 tane kapalı spor salonu 2 tane yüzme havuzu projelerimiz devam ediyor ve en kısa sürede tamamlamayı planlıyoruz.  Engelli vatandaşlarımızı ve çocuklarımızı unutmadık, onların eğitimlerini alabilmeleri, toplumsal ve ekonomik hayata kazandırılmalarını sağlamak için  otistik çocuklarımıza ve ağır engelli çocuklarımıza okul yapıyoruz. Bilgiye ve Bilimi önem veriyoruz. Çocuklarımızın bilgiye ulaşmaları ve okuma alışkanlığı kazanmalarını amacıyla okullarımıza 52 adet Z Kütüphane ve 500 Bin Kitap kazandırdık ve   Türkiye’de kitap çeşitliliği açısından en zengin ilçesi haline geldik. Yine gençlerimizin ve çocuklarımızın faydalanacağı ve içerisinde Çocuk kütüphanesi, Yetişkin kütüphanesi ve Oyuncak Kütüphanesi’nin yer alacağı büyük bir projeyi kısa süre içerisinde hayata geçiriyoruz.” Dedi

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, bilginin taşıyıcısı olan öğretmenlerimize çalışmalarından ve emeklerinden dolayı teşekkür ederek, kendilerine yaz tatilinde okumaları için kitap hediyesinde bulundu.