İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr Ozan Balcı, bir mesaj yayınlayarak Ramazan Bayramını kutladı

Balcı mesajında şu ifadelere yer verdi.

“Mübarek Ramazan ayını tamamlamış olmanın huzuru içerisinde dostluğun, barışın, birlik ve beraberlik anlayışının en ileri düzeye varacağı bir Ramazan Bayramına daha ulaşmanın mutluluğunu ve sevincini yaşıyoruz.

Bayramlar birlik ve beraberlik duygularının yoğunlaştığı, sevinç neşe ve coşkunun buluştuğu, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinleştiği, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları çok özel günlerdir.

Hepimiz için büyük anlamlar taşıyan, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren, dostluk ve barış ortamı oluşturan bu bayramı, en güzel şekilde değerlendirmeli ve birbirimizi sevgiyle kucaklamalıyız.

İnsanları birbirine yakınlaştıran, küskünlerin barıştığı, topluma umut, sevgi veren, birlik ve beraberliğimizi sağlayan bu özel günlerde, başta yakınlarımız olmak üzere, kimsesizler, yaşlılar, fakir ve yardıma muhtaç vatandaşlarımız ziyaret edilerek gönülleri alınmalı yalnızlıkları hissettirilmemelidir.

İnanıyorum ki, bu bayramda da bu ruhu gösterecek, birbirimize her zamankinden daha sıkı sarılacak; kaygıların ve sıkıntıların geri plana itildiği, sevginin, saygının ve hoşgörünün pekiştiği, insan ilişkilerinin güçlendiği, umutların canlandığı bir bayram geçireceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Kayapınarlı hemşehrilerim olmak üzere tüm vatandaşlarımızın ve İslam âleminin Ramazan Bayramını en içten dileklerimle kutlar, sağlık, sıhhat ve afiyetler diler, sevgi ve saygılarımı sunarım”.