İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr Ozan Balcı, ilimizde faaliyet gösteren Engelli Dernekleri yöneticileri ile biraraya geldi

Belediye Başkan Vekilimiz Balcı, “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamda etkin bir şekilde yer alabilmeleri, fırsat eşitliğinden yararlanmalarını sağlamak ve kendilerine engelsiz bir yaşam sunmak için tam destek vereceğiz” dedi.

Toplantıda 10 Mayıs tarihinde başlayacak olan Engelliler haftasında düzenlenecek olan "Diyarbakır 1. Büyük Engelliler Buluşması" etkinlikleri ve çalışmaları ile ilgili fikir alışverişinde bulunan Balcı, Kayapınar Belediyesinin engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmetleri ile ilgili bilgi verdi.

“Otistik Çocuklara Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi, Hafif ve Orta Düzeyde Engelli Çocuklara 1 adet Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi, Ağır Düzeyde Engelli Çocuklar için 1 adet Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi ve 3 adet Engelli Anaokulu Yapıyoruz.
Balcı, Kayapınar Belediyesinin engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin yaşamlarını kolaylaştırmak için çalıştığını vurgulayarak, “2018 yılında Otistik Çocuklara Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi, Hafif ve Orta Düzeyde Engelli Çocuklara 1 adet Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi, Ağır Düzeyde Engelli Çocuklar için 1 adet Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi ve 3 adet Engelli Anaokulu yapıyoruz. Kısa süre içerisinde ihalesi tamamlanacak olan bu okullarımız için yüklenici firmalar ile sözleşme imzalayarak, engelli çocuklarımız ve ailelerinin ihtiyaç duyduğu Özel Eğitim ve Uygulama Merkezlerini Kayapınar’ımıza ve Diyarbakır’ımıza kazandıracağız.” Dedi.