İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Dr Ozan BALCI’nın, Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Dr. Ozan Balcı,

Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı kutlayarak; Cumhuriyetin dirilişimizin simgesi olduğunu söyledi.

Cumhuriyetin bir ulusun var olma mücadelesi sonucu kurulduğunu ve sonsuza değin yaşatılmasının herkesin vazgeçilmez ortak sorumluluğu olduğunu vurgulayan Balcı, büyük inanç ve kararlılıkla 29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyetin, milletimizin en büyük bayramı olduğunu ifade etti.

Yurt içinde ve yurt dışında yaşayan tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik eden Balcı, yayınladığı mesajında “Cumhuriyet, milletimizin çağdaş uygarlık düzeyinin üstüne çıkmasının en büyük kaynağı ve her türlü tehditten koruyarak birlik ve beraberliğin sağlanmasının en büyük güvencesidir. Bize bu vatanı emanet eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve  silah arkadaşları başta olmak üzere, Cumhuriyetimizin bekası için kanlarını ve canlarını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi şükran ve rahmetle yad ediyor, Cumhuriyetimizin 94’üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.” Dedi.