İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ozan Balcı İngilizce Öğretmenleri ile Toplantı Yaptı

İlçemiz Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Dr. Ozan BALCI başkanlığında, İngilizce öğretmenleri ile çocuklarımızın dil eğitiminin geliştirilmesinin sağlanması ile ilgili Cegerxwin Kültür Merkezinde toplantı yapıldı.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Balcı öğretmenlere konuşmasında şunları söyledi: “İlçe Kaymakamınız olarak, öğretmenleri çok önemsediğimi ve sizleri bilginin taşıyıcısı olarak gördüğümü ifade etmek istiyorum. Çocuklarımıza yabancı dil konusunda yetiştirmemiz ve her çocuğumuzun en az bir yabancı dili öğrenmesini sağlamamız gerekiyor. Dünyadaki bilginin bir çoğu yabancı dillerdeki kaynaklarda yer alıyor dolayısıyla yabancı dil bilmeyen toplumlar bilgiye ulaşmakta güçlük çekecektir.” Dedi

Balcı, Öğretmenlerimize İngilizce Dil Eğitimi faaliyetlerine yönelik yapmak istedikleri ancak imkânsızlıklardan dolayı yapamadıkları tüm faaliyetlerin gerçekleştirilmesinde tam destek vereceklerini ifade ederek, önümüzdeki eğitim yılına ait planlamalarının yer alacağı yol haritalarını belirlemelerini istedi.

İlçemiz Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili, toplantıya katılan öğretmenlerde başarı dileklerinde bulunarak, katılımlarından dolayı teşekkür etti.