İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ozan Balcı Resim ve Müzik Öğretmenleri ile Toplantı Yaptı

İlçemiz Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Dr. Ozan BALCI başkanlığında, Resim ve Müzik Öğretmenleri ile çocuklarımızın müzik ve görsel sanat etkinliklerine katılımının sağlanması, yıl boyunca yapılacak faaliyetlerin planlanması ve ihtiyaç duyulacak malzemelerin belirlenmesi ile ilgili toplantı yapıldı.

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Balcı öğretmenlere konuşmasında şunları söyledi:

“ İlçe Kaymakamınız olarak, sizleri hiçbir zaman belirli sürede belirli işleri yapan memurlar olarak görmüyorum ve sizlerin yaptığı görevin toplumumuz için çok önemli olduğunun farkında olduğumu bilmenizi isterim. İlçe kaymakamı olarak benim görevim öğretmenlerimize iyi bir çalışma ortamı yaratmak ve çocuklarımızın yetiştirilmesi için gerekli tüm çalışmalarda yanında olmaktır. Öğretmenleri aynı zamanda birer sanatçı olarak görüyorum ve  benim anlayışıma göre sizler gelecek nesillerimizi işlemek ve onları geleceğe hazırlamak gibi kutsal bir vazife yapmaktasınız.

Müzik Resim ve Edebiyata Önem Veren Toplumlar Dünyaya Yön Vermektedir.

 

 Bilmenizi isterim ki; Kaymakamınız olarak  Resim ve Müzik öğretmenleri olarak yapacağınız çalışmaları önemsiyorum. Gelişmiş toplumları incelediğimizde Matematik, Fizik, Kimya v.b. bilim alanları kadar Müzik, Resim ve Edebiyata önem verdiğini  görmekteyiz. Öğretmenlerimizden her çocuğumuzun bir enstrüman çalmasını, ressam olmalarını sağlamalarını elbette beklemiyoruz ancak çocuklarımız en azından iyi bir sanatsever,  iyi bir okuyucu ve dinleyici olmasını sağlayabilirsiniz.” Dedi.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan V. Balcı, toplantıya katılan öğretmenlerden müzik, resim, görsel sanatlar ve güzel sanatlar alanlarında yapacakları çalışmaların yol haritalarını ve ihtiyaç duyacakları ekipmanları belirlemelerini istedi. Öğretmenlere güvendiğini ve onları çok sevdiğini ifade eden Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Balcı, 2017-2018 eğitim ve öğretim  yılında başarı dileklerinde bulunarak, öğretmenlere ve eğitim camiasına desteklerinin tam olduğunu ifade ederek, toplantıya katılımlarından dolayı öğretmenlere teşekkür etti.