‘AİLEYİ BESLEYEN TEMEL DEĞERLER’ ANLATILDI

Kayapınar Belediyesi ve İl Müftülüğü’nce ortaklaşa hazırlanan “Gönülden Gönül’e Din Görevlileri El Ele Konferanslar projesi” kapsamında ‘Aileyi Besleyen temel değerler’ konulu konferans düzenlendi. Kayapınar Belediyesi Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen konferansa, Kayapınar Belediyesi Başkan Yardımcısı Şükran Mermut, İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Başkanı Sedide Akbulut, Kur’an Kursu öğreticileri katıldı.

Emine Baş’ın Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Tepeşehir Kız Kur’an Kursu öğrencileri tarafından ilahilerin okunmasıyla başlayan konferansa konuşmacı olarak katılan İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Başkanı Sedide Akbulut, Aileyi besleyen temel değerleri anlattı.  İlgiyle dinlenilen Akbulut’un konuşmasının ardından katılımcılara Aile ve Dini Rehberlik Bürosu’nun tanıtım slaytı izletildi. Konferans sonrası ilahi grubu tarafından Akbulut’a, Karadeniz türküsü armağan edildi.

YENİ HAFIZLARA ALTIN HEDİYE EDİLDİ                                     

Öte yandan, Hz. Ali Camisinde de mezun olan 15 bayan hafıza yönelik bir etkinlik düzenlendi. Kayapınar Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı adına, İl Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu Başkanı Sedide Akbulut tarafından Hafızlık yarışmasında Türkiye 4. Dördüncüsü olan Hiranur Yıldırım’a bir tam altın verildi. Ayrıca, Belediye Başkan Yardımcısı Şükran Mermut ise, 14 hafıza çeyrek altın hediye etti. Bu arada, Akbulut, kendisine verilen çiçeği, programda bulunan bir grup işitme engelli öğrenciler arasında bulunan tek erkek öğrenciye taktim etti.

İl Müftülüğü ADRB Hocası Fatima Kartı, katkılarından dolayı Kayapınar Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı’ya teşekkür etti.