‘KAYAPINAR HIZIR PROJESİ’ HIZIR GİBİ

İlçemizdeki tüm vatandaşlarımız evlerinde ziyaret edilerek kamu hizmetleri noktasında fikir alış-verişinde bulunulması ve herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığının tespit edilmesi amacı ile Kayapınar Kaymakamlığı ve Kayapınar Belediyesi tarafından başlatılan Kayapınar Hızır Projesi tüm hızıyla devam ediyor.

Proje kapsamında 3’erli gruplar halinde 10 inceleme ekibi ile ziyaretlerini gerçekleştiren ‘Kayapınar Hızır’ personelleri şimdiye kadar 2208 haneyi ziyaret etti. Ziyaret ettikleri evlerde büyük bir memnuniyet ile karşılanan personellerimizin yapmış olduğu tespitler neticesinde  ihtiyaç sahibi ailelerimize yardımlar ulaştırılmaya başlandı.  

Kayapınar Hızır Uygulama ekipleri tarafından tekrar kapıları çalınan gıda, kırtasiye ve tekerlekli sandalye gibi yardımları  kendilerine ulaştırılan 117 ailemiz, ilk defa hayata geçirilen projeden duydukları memnuniyeti ifade ederek, İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Balcı’ya ve proje ekibine teşekkür etti.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Dr. Ozan Balcı, Kayapınar Hızır projesinin katılımcı ve sosyal belediyecilik açısında çok önemli olduğunu ifade ederek, proje ile bir yandan Kayapınarlı vatandaşların kapılarına kadar gittiklerini, evlerinde misafir olduklarını ve bir yandan da ihtiyaç sahibi ailelerimize  destek olduklarını belirtti.

Balcı açıklamasında, “Kayapınar Hızır Projesi ile ilçemizdeki 64 bin hanenin tamamının kapısı çalacak, evlerine ve gönüllerine misafir olacağız. Bu sayede hem vatandaşlarımızın bizden beklentilerini öğrenecek hem de ihtiyaç sahibi ailelerimizin taleplerini karşılayacağız.” Dedi.