15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Günü kutlandı

Engelli vatandaşlarımızın toplumsal hayata katılmalarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi bilinci engelli vatandaşlarımıza hizmet veren Kayapınar Belediyesi,  15 Ekim Dünya Beyaz Baston Görme Engelliler Gününde misafirlerini ağırladı.

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan vekili Sayın Dr. Ozan BALCI’nın talimatı ile misafir edilen konuklarımız ile Cegerxwin Kültür ve Sanat Merkezinde bir araya gelinerek kısa bir program gerçekleştirildi. Açılış Konuşmasını yapan Dicle Görme Engelliler Derneği Başkanı Abdulmecit YILMAZ, günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaparak, kendileri için önemli olan bir günde hatırlanmaktan ve gerçekleştirilen program ile ağırlanmaktan duydukları memnuniyeti ifade etti. Açılış Konuşmasının ardından Dicle Görme Engelliler Derneği Üyesinin Kur’an Tilaveti ile devam eden program, Belediyemiz yetkilileri tarafından görme engelli on yedi vatandaşlarımıza, günlük yaşamlarını kolaylaştıracak beyaz baston hediye edilerek son buldu. Programının ardından katılımcılara kokteyl verildi.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Ozan BALCI, düzenlenen programa katılan vatandaşlarımızı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti belirterek, hem sosyal devlet anlayışının hem de vicdani sorumluluklarının en büyük gereklerinden biri de engelli vatandaşlara hak ettikleri hayat şartlarını sağlamak olduğunu ve Kayapınar Belediyesi olarak dezavantajlı gruplara tam destek olacaklarını ifade ettiler. İleriki dönemde engellilere yönelik eğitim kurumlarının Kayapınar’a kazandırılacağını müjdeleyen Balcı,  program dolayısı ile emeği geçenlere teşekkür etti.