2018 yılında İlçemizde Yapılacak Eğitim Kurumları Toplantısı Yapıldı

Kayapınar Kaymakamıız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu’nun, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden aldığı brifing toplantısına katıldı. 

Yenişehir Belediyesi Toplantı Salonunda verilen brifinge, Vali Güzeloğlu’nun yanı sıra; Bağlar Kaymakamı ve Vali Yardımcısı Vekili Tolga Toğan, Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Sur Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Bilal Özkan, Yenişehir Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Serdar Kartal ve kurum müdürleri katıldı.

Brifingde, 2018 yılında ilçemizde yapılacak olan eğitim yatırımları  gündeme geldi. 2018 yılında İlçemizde engelli öğrencilerimiz için; Otistik Çocuklara Okul, Hafif Dereceli Engelli Çocuklara Meslek Okulu, Orta ve Ağor Dereceli Engelli Çocuklara Meslek Okulu, İşitme Engelli Çocuklara Lise ve Meslek Lisesi, Görme Engelli Çocuklara Lise, işitme ve Görme Engelli Öğrencilere Pansiyon yapılması planlanmıştır. Ayrıca ilçemize Fen Lisesi, Kız Lisesi ve 10 adet Anaokulu yapılacaktır.

İlçe Kaymakamımız ve Başkan Vekilimiz Balcı, planlanan yatırımların tamamlanması ile ilçemizde eğitim ile ilgili ihtiyaç duyulan bir çok tesisin hizmet vermeye başlayacağını ifade ederek, eğitim ile ilgili çalışmalarının artarak devam edeceğini belirtti.