4 Bin Kayapınarlı Sevgili Çocuğumuza Satranç Takımı Dağıttık

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı’nın Katılımı ile 4 Bin Kayapınarlı Sevgili Çocuğumuza Satranç Takımı Dağıttık.

Kayapıanr Belediyemize bağlı Şehit Polis Halit Gülser Spor kompleksinde düzenlenen satranç dağıtım törenine, İlçe Kaymakamız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, kurum müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve çocuklarımız katıldı.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, “Belediye olarak eğitime çok büyük katkılar sağladıklarını söyledi. Yaklaşık 50 milyon lira değerinde eğitime katkıda bulunduklarını ve bu katkılarının sürdüğünü belirterek, Şuan da 4 bin adet satranç takımını çocuklarımıza dağıtıyoruz. Amacımız, çocuklarla satrancın yaygınlaşmasını sağlamak, çocuklarımızın satranç öğrenmelerini desteklemektir. Çocuklarımız için harcanan maliyetin hiç bir önemi yok, onlara her şey feda olsun. Satranç dersi seçmeli ders olarak veriliyor, ilkokuldaki ve satranç dersini seçmeli ders olarak seçen çocuklarımıza dağıtacağız. Ayrıca öğrenmek isteyen ve öğrenme azmi taşıyan öğrencilerimize de dağıtacağız. Bu ilk aşama da 4 bin adet dağıtıyoruz.” diye ifade etti.

Çocuklarımıza müjde veren Balcı, "Güneydoğunun en güzel, en zengin çocuk kütüphanesi, oyuncak kütüphanesi ve gençlik kütüphanelerini Diyarbakır'da Kayapınarımıza kazandırıyoruz. İnşallah Haziran ayında temelini atıyoruz. Daha öncede 52 tane Z (Zenginleştirilmiş) kütüphane kurduk, Kayapınar bölgesindeki okullara. Şuan da Kayapınar ilçesi Türkiye'nin en çok ve en zengin zenginleştirilmiş okul kütüphanelerine sahip. Bunun ile gurur duyuyoruz, çocuklarımıza 500 bin kitap ta kazandırdık. Kayapınar bu anlamda, Türkiye'nin bir numaralı ilçesi oldu" dedi.

Satranç dağıtım töreninde Kayapınarlı Öğrencilerimizin canlı satranç gösterisi ilgiyle izlendi.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, konuşmalarının ardından, tören katılan öğrencilerimize satranç takımlarını dağıttı.