BİR KİTAP BİN DÜNYA ADLI KİTAP OKUMA PROJESİ BAŞLADI

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Ozan Balcı’nın başkanlığında Kayapınar İlçesindeki öğrenci, öğretmen ve velilerimizde okuma kültürünün geliştirilmesi amacıyla  gönüllü öğretmenlerimizden oluşan çalışma ekibinin yıl boyunca yapılmasını planladığı etkinlikler başladı.

Gönüllü öğretmenlerimiz tarafından yürütülen Bir Kitap Bin Dünya Projesi ile okuma alışkanlığının geliştirilmesi için yıl boyunca yapılacak etkinlikler ve ilçemizde ilk etapta 50 okulumuzda kurulacak Z Kütüphane çalışmalarını kapsamaktadır.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Velimiz Balcı, “Çocuk okuyucusu olmayan toplumların, yetişkin okuyucusu olmaz” ilkesinden hareketle çocuklarımızın kitap okumalarını önemsediklerini ifade etti.

Balcı, İlçemizdeki resmi ve özel okullarda görev yapan öğretmen ve idarecilere 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla 5500 kitap hediye edilmesi ile  başlatılan proje çalışmalarının yıl boyunca sürecek etkinliklerle devam edeceğini belirterek, resmi ve özel tüm Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve Liselerde eğitim gören yaklaşık 80.000 öğrenciye kitap okuma alışkanlığını kazandırmayı planladıklarını belirtti.

Tüm öğrencilerimize Kitap hediye edilmesi planlanan proje kapsamında, Anaokulu, İlkokul, ve Ortaokul öğrencilerine de okudukları kitaplara ait notlar tutabileceği, resimler yapabileceği, hayal gücünü yansıtan özel defterler hediye edilecektir. Öğrencilerimizin okuduğu kitapları özel tasarım defterlere işlemesi sağlanarak, okuma ve yazma alışkanlığının artırılması planlanan projeye en çok katılım sağlayan öğrencilerimize yönelik çeşitli etkinlikler düzenlenecek ve hediyeler verilecektir.