Balcı; 8 Derslikli Anaokul inşaatlarında incelemede bulundu

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, Kayapınar Belediyesi tarafından Kayapınarlı çocuklarımızın dünya çocukları ile rekabet edebilmesi ve daha iyi şartlarda eğitim görmesinin sağlanması amacıyla hayata geçirdiği ve tamamlanma aşamasına gelen “8 Derslikli Anaokul” inşaatlarında incelemede bulundu.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, “ Eğitime ve Bilgiye Dost Kayapınar Belediyesi olarak, çok sevdiğimiz çocuklarımızın eğitimlerinin önündeki engelleri kaldırıyoruz. Kısa süre içerisinde Kayapınar ilçesindeki okul öncesi eğitimle okullaşma oranını yüzde 100’e çıkardık. Çocuklarımızın daha iyi şartlarda eğitim görmesini sağlamak için başladığımız 6 Anaokulumuzun 3’ünü kısa süre içerisinde hizmete açıyoruz.” Dedi.

Kayapınar Belediyesi’nin eğitime verdiği destekler ile çocuklarımızın geleceğine yatırım yaptığını ve yatırımın en değerlisinin insana yapılan yatırım olduğunu ifade ederek, 8 Milyon tutarındaki 6 adet Anaokulu Projesinin Diyarbakırımıza ve Kayapınarımıza hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu.