Balcı, şehit Çağlar’ın Ailesinin Acısını Paylaştı

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Kocaköy ilçesinde bölücü örgüt mensuplarıyla girilen çatışmada şehit olan Diyarbakırlı Uzman Çavuş Hatip Çağlar için düzenlenen cenaze törenine katıldı. Başkan Vekili Dr. Balcı, törenin ardından Şehit Uzman Çavuş için Kayapınar’daki Ahmedê Xani Cami taziye evinde kurulan taziyeye katıldı. Dr. Balcı, Şehit ailesine başsağlığı dileklerinde bulunarak acılarını paylaştı. 

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Diyarbakır’ın Kocaköy ilçesinde dün akşam saatlerinde bölücü terör örgütü mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan Diyarbakırlı Uzman Çavuş Hatip Çağlar’ın cenaze törenine katıldı.

ŞEHİT ÇAĞLAR İÇİN CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

Şehit Uzman Çavuş Hatip Çağlar için Ulu cami’de cenaze töreni düzenlendi. Törene, Diyarbakır Valisi Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, Diyarbakır Milletvekili Ebubekir Bal, Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Bölge Jandarma Komutanı Halis Zafer Koç, Vali Yardımcıları, Kaymakamlar, İl Jandarma Komutanı, İl Emniyet Müdürü, kurum müdürleri, şehidin yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Cenaze törenin ardından Şehit Uzman Çavuş Hatip Çağlar’ın naaşı merkez Yenişehir ilçesi Şehitlik Semtindeki mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.

BAŞKAN VEKİLİ BALCI, TAZİYEYE KATILDI

Kayapınar Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, cenaze töreninin ardından Şehit Hatip Çağlar için Kayapınar ilçesindeki Ahmedê Xani Cami’ndeki taziye evinde kurulan taziyeye katıldı. Şehit Çağlar’ın ailesine başsağlığı dileğinde bulunan Dr. Balcı, Devlet olarak şehit ailelerinin yanlarında olduklarını söyledi.