Eğitimde Engeller Ortadan Kaldırılacak

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, 3 Aralık Engelliler Günü dolayısıyla İl Valiliğimiz tarafından düzenlenen etkinlikte engelli vatandaşlarımız ile bir araya geldi.

Belediye Başkan Vekilimiz Balcı, “Engelli vatandaşlarımızın toplumsal yaşamda etkin bir şekilde yer alabilmeleri , fırsat eşitliğinden yararlanmalarını sağlamak ve kendilerine engelsiz bir yaşam sunmak için tam destek vereceğiz” dedi.

Kayapınar Belediyesinin engelli vatandaşlarımıza yönelik hizmetleri ile ilgili bilgi veren Balcı, Kayapınar Belediyesinin engelli vatandaşlarımızın ve ailelerinin yaşamlarını kolaylaştırmak için 2 adet Engelsiz Yaşam Merkezinde çeşitli kurslar(işaret dili, takı, resim, yüzme kursu v.b). verildiğini ve  etkinlikler düzenlendiğini belirtti.

Eğitimde Engeller Ortadan Kaldırılacak

Engelli vatandaşlarımızın eğitimi ile ilgili İl Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Kayapınar Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 2018 yılında ilçemizde yapılması planlanan yatırımlara da değinen Balcı, Otistik Çocuklara Okul, Engelli Çocuklara Anaokulu, Hafif Dereceli Engeli Çocuklara Meslek Okulu, Orta ve Ağır Dereceli Engelli Çocuklar için Meslek Okulu, İşitme Engelli Çocuklara Lise ve Meslek Lisesi, Görme Engelli Çocuklara Lise, İşitme ve Görme Engelli Öğrencilere Pansiyon projelerinin hayata geçirilerek dezavantajlı vatandaşlarımızın eğitimi ile ilgili tüm engellerin ortadan kaldırılacağını  belirtti.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Balcı, engelli vatandaşlarımız başta olmak üzere tüm dezavantajlı kesimlere desteklerinin tam olduğunu ve her zaman yanlarında olmaktan memnuniyet duyduğunu ifade etti.