Halk Eğitim Müdürlüğü İdarecileri ve personelleri ile Kayapınar İlçesinde Yürütülecek Çalışmalar Hakkında Toplantı Yapıldı

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, Halk Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile yaptığı toplantıda göreve başladığı günden itibaren İlçemizdeki tüm kurumların Yıllık Çalışma Plan Bütçelerini  oluşturarak hizmet etmesi için çaba gösterdiğini belirtti.

326 Bin nüfuslu Kayapınar İlçesinde hizmet yürüten tüm kurumlarımızın başarılı olabilmesi için hedeflerini belirleyerek çalışmalarını yürütmesinin önemli olduğunu vurgulayan Balcı, hedefleri olmayan hiçbir kurum kuruluşun başarılı olamayacağını ifade etti.

Toplantıda yapılan değerlendirmeler sonucunda İlçe Kaymakamımız ve Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı tarafından,  Halk Eğitim Müdürlüğümüzün 2018 yılı hedefleri belirlendi.

Balcı, Halk Eğitim Müdürlüğümüze 2018 yılında 50.000 kişiye eğitim kurslarının düzenlemesini, 20.000 çocuğumuzun spora teşvik edilmesini, 10 Bin çocuğumuz için  müzik ve resim kurslarının açılmasını, 5 Bin işsiz vatandaşımız için Mesleki Eğitim Kurslarının açılmasını hedef olarak belirlediğini ifade ederek, belirlenen hedef doğrultusunda çalışmalara başlanması talimatını verdi.

Balcı, ayrıca Halk Eğitim Müdürlüğümüz bünyesinde Kayapınar Sanat Müziği Korosu, Kayapınar Halk Müziği Korosu, Kayapınar Çocuk Korosu,  Drama ve Tiyatro ekiplerinin en kısa sürede kurulması için çalışmaların başlatılmasının önemli olduğunu belirterek, Kayapınar Kaymakamlığı ve Kayapınar Belediyesi olarak yapılan tüm çalışmaların en büyük destekçisi olacağını söyledi.