KAYAPINAR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPIMINA BAŞLANACAK OYUNCAK, ÇOCUK VE YETİŞKİN KÜTÜPHANESİNİN YER TESLİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ


Eğitime, bilgiye, bilime, çevreye, sanata, kültüre, kitaba, spora dost Kayapınar Belediyesi olarak gençlerimiz ve çocuklarımızın okuma kültürüne katkı sağlaması, kitap okuma altyapısının geliştirilmesi ve bilgiye ulaşmaları amacıyla hazırladığımız “Çocuk, Oyuncak ve Yetişkin Kütüphanesi Projesi”nin yer teslimi gerçekleştirildi.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, gençlerimizin ve çocuklarımızın eğleneceği, zihinsel yeteneklerini ve yetilerini geliştireceği, bilgiye erişimlerinin sağlanacağı örnek bir projeyi Ahmet Arif’lerin, Cahit Sıtkı Tarancı’ların, Ali Emiri’lerin memleketi kitap dostu Diyarbakır’a kazandırmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Kayapınar Belediyesi olarak çocuklarımızın kitap okumalarını önemsediklerini ve şu anada kadar 52 adet Zenginleştirilmiş Kütüphane ve 500 Bin Kitabı okullarımızı kazandırdıklarını belirten Balcı, Çocuk, Oyuncak ve Yetişkin Kütüphane projesi üzerinde büyük bir hassasiyetle çalıştıklarını, Diyarbakır’ın mimarisine uygun, çocuklarımıza kitap okuma sevgisini kazandıracak, modern ve ferah bir projenin hayata geçirileceğini söyledi.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz  Dr. Ozan Balcı , projenin hazırlanmasın ve hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm personellere teşekkür etti.