KAYAPINAR BELEDİYESİNDEN EĞİTİME DEV DESTEK


İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, Kayapınar Belediyesi tarafından Diyarbakırlı ve Kayapınarlı çocuklarımızın dünya çocukları ile rekabet edecek düzeye gelmeleri ve sağlıklı bireyler olmaları amacıyla yapımına başlanan kapalı spor salonları, gençlik merkezleri, engelli çocuklar için özel eğitim merkezleri, anaokulları, yüzme havuzları, yurtlar ve spor sahaları çalışmalarını yerinde inceledi ve yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Balcı, eğitime, bilgiye, bilime, çevreye, sanata, kültüre, spora ve insana dost Kayapınar Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında Kayapınarlı çocukların ve gençlerin dünya çocukları ile rekabet edecek düzeye gelmeleri amacıyla imzaladığı protokol kapsamında başlattılan 2 adet Yeni Nesil Kapalı Spor Salonu, 2 adet Gençlik Merkezi, 2 adet Yüzme Havuzu, Otistik Çocuklar için 16 Derslikli Özel Eğitim Merkezi, Orta ve Ağır Düzeydeki Engelli Çocuklar için 16 Derslikli Özel Eğitim ve Uygulama Merkezi, İşitme Engelliler Lisesi, 5 adet 8 Derslikli Anaokulu, 3 adet Engelli Özel Eğitim Anaokulu, 100 Yataklı Engelli Yurdu, 100 Yataklı Kız Yurdu, 25 adet Voleybol-Basketbol Sahası, 15 adet Halı Saha çalışmalarının tüm hızıyla devam ettiğini ve kısa süre içerisinde tamamlanarak, hizmete açılacağını ifade etti.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, Diyarbakırlı ve Kayapınarlı çocukları çok sevdiklerini vurgulayarak, projelerin hazırlanmasın ve hayata geçirilmesinde emeği geçen tüm kesimlere ve personellere teşekkür etti.