KAYAPINAR HIZIR PROJESİ BAŞLADI

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, İlçemizde başlatılan  Kayapınar Hızır Projesinde görev alacak  personellerimiz ile  ilk toplantısını yaptı. 

Kayapınar Hızır Projesi Nedir?

İlçemizdeki tüm vatandaşlarımız evlerinde ziyaret edilerek kamu hizmetleri noktasında fikir alış-verişinde bulunulması ve herhangi bir ihtiyaçlarının olup olmadığının tespit edilmesi amacı ile Kayapınar Kaymakamlığı ve Kayapınar Belediyesi tarafından başlatılmıştır.

Proje kapsamında 3’er kişilik gruplardan oluşan (10 adet Hızır Saha İnceleme Ekibi, 5 adet Hızır Uygulama Ekibi, 2 adet Hızır İzleme ve Koordinasyon Ekibi) Hızır Ekiplerinde görev alacak 101 personelimiz hizmet içi eğitimlerini tamamlayarak saha çalışmalarına başladı.  

Projenin açılış toplantısında konuşan İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Balcı, Hızır ekiplerimize gittikleri tüm vatandaşlarımıza selamlarını iletmelerini,  kendileri ile kamu hizmetleri ile ilgili fikir alış-verişinde bulunmalarını ve herhangi bir ihtiyaçlarının, dertlerinin olup olmadığını öğrenmelerini istediğini belirtti.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Ozan Balcı, saha çalışmalarında görev alacak personellerimize yönelik yaptığı konuşmada;

“İlçemizdeki her bir vatandaşımızın fikirlerine büyük önem verdiğimi bilmenizi isterim. Kayapınar Kaymakamlığı ve Kayapınar Belediye Başkanlığı adına yapacağınız ziyaretlerde, tüm vatandaşlarımıza selamlarımızı iletmenizi istiyorum. İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Belediyesindeki tüm kurum ve birimlerimiz ile Kayapınarlı vatandaşlarımızın hizmetindeyiz.  İlçemizde yaşayan  hemşerimizin bizden beklentileri nelerdir? Sıkıntıları nelerdir? Herhangi bir sağlık sıkıntıları var mı? Evde bakımı yapılan herhangi bir hastaları var mı? Eğitim ile ilgili çocuklarının herhangi bir ihtiyacı var mı? Yardıma muhtaç herhangi bir yakını tanıdığı var mı? Bunları öğrenecek ve bizlere bildireceksiniz.

Sizlerin bildirdiği tüm hususlar İlçe Kaymakamınız ve Belediye Başkanınız olarak benim başkanlığımda kurulacak olan mütevelli heyetimiz tarafından haftalık olarak değerlendirilecek ve kurduğumuz uygulama ekiplerimizce en kısa sürede gereği yapılacaktır.” Dedi.

Balcı, sosyal devlet ve sosyal belediyecilik anlamında örnek olacak projenin hazırlanmasından ve hayata geçirilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, emeği geçen tüm personellere teşekkür etti.

Program saha inceleme, uygulama, izleme ve koordinasyon çalışmalarında görev alacak Hızır Ekiplerimizle çekilen hatıra fotoğrafı ile sona erdi.