KAYAPINAR’DA ASFALTSIZ YOL KALMAYACAK

Belediyemiz tarafından, ilçe sınırları içerisinde başlattığımız asfalt çalışmaları sürüyor. Nisan ayında başlatılan asfalt çalışmalarında şimdiye kadar 50 kilometrelik yol asfaltlandı. Yıl sonuna kadar ilçede 82 kilometrelik yol asfaltlanması planlanmaktadır.

Kayapınar ilçesinde asfaltlanmayan cadde ve sokak bırakmama hedefi ile çalışmalarına başlayan Kayapınar Belediyesinin,  asfalt çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. 2017 yılında,  82 kilometrelik yolu asfaltlayacak olan Kayapınar Belediyesi, yeni açılan imar yolları ve daha önce kullanılamaz halde olan cadde ve sokaklarda yol yapım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Balcı, Büyükşehir Belediyesi ve Kayapınar Belediyesinin devam eden çalışmalarının tamamlanmasıyla yol, kaldırım ve altyapı sorunlarının büyük bir kısmının giderilmiş olacağını ancak  Belediyecilik hizmetlerini yalnızca altyapı yatırımları olarak planlamadıklarını, İlçemizin sağlık, eğitim, sosyal, sportif, kültürel yatırımlara ihtiyaç duyduğunu; bu kapsamda 2018 yılının, devam edecek altyapı yatırımları ile birlikte, Kayapınarlı vatandaşlarımızın hayat standartlarında önemli değişiklikler yaratacak bir çok önemli  projenin hayata geçirileceği bir yıl olacağını ifade ederek, Kayapınar İlçesini bölge il ve ilçelerine örnek teşkil edecek bir yaşam merkezine dönüştürmeyi hedeflediklerini belirtti.

Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Balcı, ilçemizde yapılan çalışmalarda emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ettiğini ifade ederek, yapılan yol ve kaldırımların Kayapınar’da yaşayan Diyarbakırlı hemşerilerimize hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu.