Kayapınar İlçesinde 3 adet olan Aile Destek Merkezi Sayısı 10’a çıkarılıyor

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, yeni hizmete açılan Aile ve Destek Merkezindeki kursiyerlerimizi ziyarette ederek, bir takım incelemelerde bulundu.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, göreve başladıklarında Kayapınar İlçesinde 3 adet olan Aile Destek Merkezi sayısının  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ve Kayapınar Belediyesi’nin destekleri ile kısa süre içerisinde  10’a çıkarılacağını ifade etti.

Kadınlarımızın kişisel gelişimlerinin tamamlamaları ve mesleki yeterlilik kazanmaları için ihtiyaç duyduğu Aile Destek Merkezleri ile ilgili İlçe Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığımız tarafından hazırlanan 1.200.000 TL tutarındaki 4 adet Aile Destek Merkezi Projesinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından kabul edildikten sonra kısa sürede tamamlandığını ve hizmet vermeye başladığını belirten  Balcı, 3 adet Aile Destek Merkezi Projesinin de Kayapınar Belediyesi tarafından tamamlanacağını belirti. 

Kayapınar Belediyesinin desteği ile 3 adet Aile Destek Merkezi daha açılıyor. 

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, kadınlarımızın kişisel ve mesleki gelişimlerine ve ev ekonomilerine katkı sağlamalarına önem verdiklerini, ilçemizde 3 adet olan Aile Destek Merkezleri sayısını 7’ye çıkarıldığı ve kısa  süre içerisinde 3 adet Aile Destek Merkezinin daha açılacağını vurgulayarak,  10.000 kadınımızın faydalanacağını 7 adet Aile Destek Merkezi Projelerinin başta Kayapınarlı kadınlarımız olmak üzere tüm Diyarbakır’a hayırlı olmasını diledi.