Kayapınar İlçesinde 4 Yeni Aile Destek Merkezi Hizmete Açılıyor

İlçe Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığımız tarafından hazırlanan 1.200.000 TL tutarındaki 4 adet Aile Destek Merkezi Projesi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından kabul edildi.

Aile Destek Merkezleri ile Kayapınar ilçesindeki dezavantajlı genç kızların ve ev hanımlarının kişisel gelişimlerini tamamlamaları ve mesleki yeterlilik kazanmaları hedeflenmektedir. Bu hedef doğrultusunda Aile Destek Merkezlerinde düzenlenecek mesleki eğitim kursları ve kişisel gelişim seminerleri ile kadınlarımızın özgüven sahibi bireyler olmaları sağlanırken aynı zamanda ev ekonomilerine katkı sağlayabilecekleri alanlarda mesleki beceri kazanmalarına da destek olmaları amaçlanmaktadır.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, kadınlarımızın kişisel ve mesleki gelişimlerine ve ev ekonomilerine katkı sağlamalarına önem verdiklerini, ilçemizde 3 adet olan Aile Destek Merkezlerini kısa süre içerisinde 7’ye çıkarılacağını ve 10.000 kadınımızın bu merkezlerden faydalanacağını belirterek, projenin başta Kayapınarlı kadınlarımız olmak üzere tüm Diyarbakır’a hayırlı olmasını diledi.