Kayapınar İlçesindeki Çölyak Hastaları Unutulmadı

İlçe Kaymakamlığı ve İlçe Belediyemiz tarafından başlatılan Kayapınar Hızır Projesi kapsamında ilk dağıtım Çölyak hastalarına yapıldı. Kayapınar İlçesindeki 50 Çölyak hastasını belirleyen Kayapınar Hızır Personellerinin hazırlamış olduğu gıda kolileri sahiplerine teslim edildi.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, Çölyak hastalarımızın ince bağırsaklarında kronikleşen alerji rahatsızlıkları dolayısı ile beslenmelerinin sağlıklı bireylerden farklı olduğunu ifade ederek bu durumun ailelerimize ekstra bir maddi külfet meydana getirdiğini belirtti. 

Balcı, Kayapınar Hızır Projesi ile ilçemizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardımlarının devam ettiğini ve bu kapsamda Çölyak hastalarımızın beslenmesine uygun (ayran, bal, çikolata, ekmek, helva, ketçap, makarna, peynir, reçel, sakız, salça, süt, şehriye, yoğurt, un, şampuan, diş macunu, tahin-pekmez, atıştırmalıklar, çikolatalı fındık kreması) ürünlerin bulunduğu kolilerinin hazırlanarak ailelere teslim edildiğini, bu yardımların düzenli olarak devam edeceğini ifade etti. 

Çölyak hastalığı bulunan hastalara acil şifalar dileyen İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Balcı, yardım kolilerinin hazırlanmasında ve dağıtımında emeği geçen personellere teşekkür etti.