Kayapınar İlçesindeki Yardıma Muhtaç Ailelere Ziyaret

Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Sayın Ozan BALCI’nın talimatı ile özellikle kırsal mahallelerimizde yaşayan yardıma muhtaç ailelerin tespit edilmesi çalışmaları Sosyal Destek Hizmetleri Müdürü Fettah GÜZELSOY ve Muhtarlar Müdürü Abdurrahman CENGİZ tarafından koordineli olarak yürütülmektedir.

Kırsal Mahalle ziyaretlerinde hem muhtarlarımız hem de köy halkı ile istişare ederek çalışmalarını yürüten ekiplerimiz, aynı zamanda köylerimizde evde bakım hizmetlerine ihtiyaç duyan vatandaşlarımızı da tespit ederek çalışmalarını sürdürmektedir.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sayın Ozan BALCI, kendilerinin fakir dostu olduklarını, fakir-fukara, garip-gureba, yetim, öksüz, kimsesiz vatandaşlarının yanında olduklarını ve onlara destek vermekten büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Sahada yapılan çalışmalar ile ilgili Sosyal Destek Müdürü Fettah GÜZELSOY, Tespit çalışmalarının, kamu kurumlarımız tarafından verilecek sosyal desteklerin mağdur ailelere ulaşması için önem arz ettiğini belirterek; “Başkanımızın bizlere vermiş olduğu talimat ile yaklaşık 15 gündür, ilçe kırsalında tespit çalışmalarını yürütmekteyiz. Bu kapsamda hem vatandaşlarımızla bir araya geliyor, hem de sıkıntılarını dinliyoruz. Amacımız ilçemizdeki her mağdur vatandaşımızdan haberdar olmak ve imkânlarımız dâhilinde kapılarını çalmaktır. Ayrıca bir kısım mağduriyetleri hemen çözüyoruz, bakıma ve yardıma muhtaç kimsesiz vatandaşlarımız bizim önceliğimiz ve Kayapınar ilçesinde bu durumda olan vatandaşımıza biz ulaşamamış isek, lütfen vatandaşlarımız duyarlı olup bizlere iletsinler. Biz bu vatandaşlarımızı düzenli olarak ziyaret ediyor, evlerini temizliyor, kendi öz bakımlarını yaptırıyor, eksiklerini tamamlıyor ve hayır dualarını alarak veda ediyoruz.” dedi