Kayapınar Belediyemizin Destekleriyle Sağlık Taraması çalışmaları devam ediyor

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan BALCI’nın talimatıyla ve Kayapınar Belediyesi destekleriyle İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından Kayapınarlı vatandaşlarımızın sağlıklı yaşam sürmeleri amacıyla yapılan “Sağlık Taraması” çalışmaları devam ediyor.

Proje kapsamında; “Üç Beyaz"ın (un, tuz, şeker) kullanımı, bilinçli ilaç kullanımı, evlilik öncesi danışmanlık, obezite, üreme sağlığı ve gebe bilgilendirme, ruh sağlığı (uyuşturucu bağımlılığı ve intiharı önleme), hijyen, bulaşıcı ve bulaşıcı olmayan hastalıklar” başta olmak üzere bir çok konuda vatandaşlarımıza hizmet verilmektedir.

Kayapınar ilçemize bağlı sağlık müdürlüğünde görev yapan personeller; vatandaşlarımızın yoğun bulunduğu alışveriş merkezlerinde, park ve meydanlarda stant etkinlikleri ile hizmet verilmektedir.

Kayapınar ilçemizde bulunan okullarımızda; öğrencilerimize yönelik “okul aşıları, işitme testleri ile ağız ve diş sağlığı” taramaları yapılmaktadır.

Ayrıca proje kapsamında İlçe Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından farklı noktalardan su numunesi alınarak analiz yapılmaktadır. İlçe sınırları içinde bulunan eczaneler ve sağlık kuruluşları denetlenmektedir.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, Kayapınarlı çocukları çok sevdiklerini ifade ederek çocuklarımızın sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için bu tür faaliyetlere çok önem verdiklerini belirtti.

Balcı; yapılan çalışmalarda emeği geçen personellere teşekkür etti.