Kayapınar Belediyesi “Diyarbekir Dergisi” Okuyucuları ile Buluştu

Kayapınar Belediyesi tarafından uzun bir hazırlık döneminin ardından yayın hayatına başlayan “Diyarbekir Dergisinin”   ilk sayısı okuyucuları ile buluştu.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, Diyarbakır’ın Anadolu’da binlerce yıldır birçok medeniyete ev sahipliği yapmış ve her dönemin canlı izlerini taşıyan önemli bir kültür ve sanat hazinesi olduğunu ifade ederek tarihi mirasımızı korumak kadar gelecek nesillere aktarılmasını sağlamalarının da yerel yönetimlerin asli vazifesi olduğunu belirtti.

Balcı, meslek hayatı boyunca eğitimcilere ve sanatkârlara gerekli imkanlar sağlandığında pek çok değerli çalışmanın hayata geçirildiğine büyük bir memnuniyet ile tanıklık ettiğini vurgulayarak, kadirşinas Diyarbakırlı hemşerilerimizle böyle kıymetli bir çalışma ile buluşmanın mutluluğunu yaşadığını ifade etti.  

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Dr. Ozan Balcı, “Peygamberler ve Sahabeler şehri  Diyarbakırımızın tarihine, kültürüne ve sanatına katkı sağlayacak çalışmaların şehrimiz için hayırlı uğurlu olmasını temenni eder  “Diyarbekir Dergi’sinin” hazırlanmasında emeği geçen akademisyenlerimize ve personellerimize yürekten teşekkürlerimi sunarım.” Dedi.