Kayapınar Belediyesi Fuar’a damgasını vurdu

İlk kez Enternasyonal Fuarı’na katılan Kayapınar Belediyesi standı fuara damgasını vurdu. Fuar’da Kayapınar Belediyesi Halk Oyunları ekibinin sergilediği folklor gösterisi, katılımcılardan tam not aldı. 

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından 18-27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 86. İzmir Enternasyonal Fuarı Diyarbakır Valiliği, Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO), Ticaret Borsası (DTB), Diyarbakır İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Kayapınar Belediyesi ve Sur Belediyesinin katılımıyla başladı.

STAND BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ

Fuara ilk kez katılan Kayapınar Belediyesinin açtığı stant büyük ilgi gördü. Kayapınar Belediyesinin çalışmalarının yer aldığı broşürler ve basın bültenleri katılımcılara dağıtılırken, sinevizyon gösterisi ile belediye tarafından hazırlanan ve yine çalışmaların yer aldığı tanıtım videosu gösterildi.

HALK OYUNLARI EKİBİ TAM NOT ALDI

Kayapınar Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğüne bağlı Halk Oyunları ekibinin sergilediği folklor gösterisi, katılımcıların büyük beğenisini topladı. Folklor ,kaval ve arbane gösterileri ile coşkuyu ikiye katlayan Kayapınar Belediyesi yoğun ilgi gördü.

‘’HİÇ BİR FEDEKARLIKTAN KAÇMADIK’’

Kayapınar Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Mustafa Çelik, İzmir Enternasyonel fuarına Kayapınar Belediyesi Kültür İşler Müdürlüğü haftalar öncesinden hazırlandıklarının altını çizerek, ‘’Fuar ve etkinliklerde konu Diyarbakır olunca hiç bir fedakarlıktan kaçınmadık.’’ dedi.

KAYAPINAR’I ÇELİK TEMSİL ETTİ

Fuara, Kayapınar Belediyesini temsilen Kültür İşleri Müdürü Mustafa Çelik, Kayapınar Belediyesi Organizasyon Sorumlusu Yasin Ensari, DTSO Meclis Başkan Vekili Salih Eren, DTSO Turizm Komisyonu Başkanı Alattin Tan, DTSO Fuar Komisyonu Başkanı Kadri Kazmacı, DTSO Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Pervane, DTSO Meclis Üyeleri Ali Deniz ve Kadir Toprak, DTSO Genel Sekreteri Ferdani Gökdere ve Sur Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ensari Erden katıldı.