Kayapınar Belediyesi Olarak 21 Adet Yeni Park Yapım Projesi İle 300 Dönümlük Yeşil Alan Oluşturuyoruz

Kayapınarlı çocuklarımızın ve yetişkinlerimizin sosyal yaşamlarını renklendirmek, yeşil alanları artırmak, modern ve huzurlu ortam oluşturmak amacıyla İlçemizin farklı mahallerinde başlattığımız 21 adet park yapım çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı; Kayapınar İlçemize kazandıracağımız 300 dönümü kapsayan 21adet Parkta incelemelerde bulunarak devam eden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı, yemyeşil bir Kayapınar oluşturmak amacıyla Park ve Bahçeler Müdürlüğümüzün ekipleri ile hayata geçirilen 500 Bin Fidan ve 2 Milyon Mevsimlik Çiçek Projesi’nin tüm hızıyla devam ettiğini, ayrıca 300 dönüm alanı kapsayan 21 adet Yeni Park yapım Projeleri tamamlanarak çalışmaların başladığını ifade etti.

Balcı, Çevre ve Doğa Dostu Kayapınar Belediyesi olarak Diyarbakır’ın Kayapınarımızın daha modern ve ferah bir görünüme kavuşmasını sağlayacak ve şu an atıl durumda bulunan alanlarda hayata geçirilecek 21 adet Yeni Park Yapım Projesi’nin kısa süre içerisinde tamamlanacağını vurgulayarak, İlimizin ve güzel ilçemiz Kayapınarın kurduna kuşuna, havasına suyuna katkı  sağlayacak çalışmaların hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu.