Kayapınar Belediyesi olarak Diyarbakır’ımızın Kayapınar’ımızın Bereketli Topraklarını 2 Milyon Mevsimlik Çiçek ve 500 Bin Fidan ile Buluşturuyoruz

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimizin talimatı ile yemyeşil bir Kayapınar oluşturmak, İlçe kırsalındaki çiftçilerimizin tarım arazilerine dikilerek hane gelirlerinin arttırılması amacı ile başlatılan 2 Milyon Mevsimlik Çiçek ve 500 Bin Fidan Projesi’nin tanıtım ve açılış töreni gerçekleştirildi.
Kayapınar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğüne ait sera ve fidanlıkta gerçekleştirilen törene İl Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Cumali Atilla, Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, Kayapınar Belediyesi Başkan Vekili Kaymakam Dr. Ozan Balcı, kamu kurum müdürleri ile vatandaşlar katıldı. İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan törende, folklor ekibi halk oyunları gösterisi sundu.

Açılık konuşmasını yapan İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Velikimiz Dr. Ozan Balcı, baharın kendisini hissettirdiği güzel bir günde davetlerini kırmayarak törene katılan İl Valimiz Sayın Hasan Basri Güzeloğlu başta olmak üzere alanda bulunan tüm davetlilere yürekten teşekkür etti. Orta Asya’dan balkanlara kadar kutlanan Nevruz Bayramını ve Dünya Ormancılık Haftasını 2 Milyon Çiçek ve 500 Bin Fidan Projesi gibi anlamlı bir proje ile kutlamak için bir arada olduklarını ifade eden Balcı, üretilen çiçeklerin ve fidanların park ve bahçelerimizin süslenmesinde ve çiftçilerimizin tarım arazilerinde kullanılacağını belirti. 
Kayapınar Belediyesinin İnsana, Bilime, Bilgiye, Kültüre, Sanata, Spora, Doğaya ve Fakire dost bir belediye olduğunu vurgulayan Balcı, projede emeği geçen tüm personellere teşekkür ettiğini ifade etti.

Daha sonra konuşan Vali Güzeloğlu da, belediyeler ve tüm kurumalarla birlikte Diyarbakır'ın her bir köşesinin çiçek bahçesine dönüştüğünü belirterek, "Huzur ve güven ikliminde sağlanan bu huzur ortamında şimdi artık Diyarbakır, çiçek gibi açan, çiçek gibi güzel kokan ve çiçek gibi insana güzellik veren sembol temelinde gelişiyor. Diyarbakır çiçeklerle bezenmiş ışıl, ışıl parlayan bir güzelliğe erişmiş. Bunu daha öteye ve şüphesiz daha iyiye taşıyacağız" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Vali Güzeloğlu ile beraberindeki protokol üyeleri, çiçek bahçeleri ve fidanlıkları gezdi. Vali Güzeloğlu, fidanlıklarda çocuklarla fidan dikimi ve tohum ekimi yaparken, törene katılan konuklara da çeşitli çiçekler hediye edildi.