Kayapınar Belediyesi tarafından Kayapınar İlçesindeki tüm okullarımızda ve Aile Destek Merkezlerimizde Küçük Adımlar Büyük Umutlar Projesi çalışmaları başladı

Kayapınar Belediyesi tarafından Kayapınar İlçesindeki tüm okullarımızda ve Aile Destek Merkezlerimizde Adalet,Sevgi, Yardım Severlik, Doğruluk, Dürüstlük, Kardeşlik,Çalışkanlık değerlerinin çocuklarımıza aktarılmasını sağlayacak olan “Küçük Adımlar Büyük Umutlar Projesi” çalışmaları başladı.

Kayapınar Belediyesi tarafından Kayapınarlı Çocuklarımız için başlatılan ve ilçemizdeki her okuldan ve Aile Destek Merkezimizden en az 3 gönüllü öğretmenin katılımıyla hayata geçirilecek olan Küçük Adımlar Büyük Umutlar Projesi başladı. Proje ile öncelikle öğretmenlere değerlerin öğretilmesi ile ilgili eğitim teknikleri öğretilecek olup, eğiticilerin eğitimi ile ilgili yapılan çalışmaların okullarımızda hayata geçirilmesi sağlanacaktır.  

 İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı açıklamasında, “Bir ülkede eğitimin kalitesi, öğretmeninin kalitesi kadardır. Bu düşünceden hareketle hem çocuklarımızı aydınlatan öğretmenlerimizin gelişimine katkı sunmak hem de aldıkları eğitimleri okullarında uygulamalarını sağlamak amacı ile “Küçük Adımları Büyük Umutlar Projesini hayata geçiriyoruz. Öğretmenler, halkı aydınlatan meşaledir. Bu bilince hem kendileri hem de içinde yaşadıkları toplum sahip olmadıkça, bizler tam olarak ne bir millet olabilir ne de ayağa kalkabiliriz. Bu nedenle öğretmenlere, donanımlı eğitimciler olmaları yolunda her türlü desteği vermek kamu idarecilerinin en önemli görevi olduğunu düşünüyorum.” Dedi.

Balcı, Küçük Adımlar Büyük Umutlar projesi’nin öğretmenlerimizin sahip olduğu bilgi, birikim ve değerlerini geleceğimizin teminatı çocuklarımıza aktarmalarını sağlamak  yolunda atılmış küçük bir adım olduğunu ifade ederek, çocuklarımızın akıl ve kalplerinin irfan kültürümüzle yoğrulması gerektiğine ve Adalet, Sevgi, Yardım Severlik, Doğruluk, Dürüstlük, Kardeşlik, Çalışkanlık değerlerinin uygulamalı olarak çocuklarımıza aktarılmasının önemli olduğunu belirtti.

Proje ile uygulamalı atölye çalışmaları şeklinde gerçekleştirilecek çalışmaların amacı öğretmenlerin değerleri öğretme yöntem ve metotlarını geliştirmek ve bunları öğrenirken eğlenmelerini sağlamaktır. İletişim Atölyesi, Drama Atölyesi, Vicdan Kantini, Oyun Atölyesi, Değerler Ormanı, Diyarbakır’a mektup, Film Atölyesi v.b. bir çok çalışma ile Adalet,Sevgi, Yardım Severlik, Doğruluk, Dürüstlük, Kardeşlik,Çalışkanlık değerleri çocuklarımıza aktarılacaktır.