Kayapınar Belediyesi’nin Bilgi Evi Kursiyerleri Tarafından Sergi Düzenlendi

Kayapınar Belediyesi olarak düzenlediğimiz kurslarda eğitim gören kursiyerlerimizin eserlerini sergilemesi için etkinlik gerçekleştirildi.

İşaret dili kurslarına devam eden öğrencilerimizin işaret dili ile sergilediği 3 şarkı ile renk kattığı etkinlikte, resim ve görsel sanatlar kurslarına  dönem boyunca katılım sağlayan ve eğitimini tamamlayan kursiyerlerimizin eserleri sergilendi.

Sergide ayrıca eğitim kurslarına devam eden bir annemizin çocuğuna okumayı sevdirmek ve eğitimini sağlamak amacıyla yapmış olduğu hikâye- resim çalışması sergilendi. Annemizin hikâye kitabını sayfa sayfa resimleyerek çocuğuna okumayı ve resim sanatını sevdirmeyi amaçladığı çalışma katılımcılardan tam not aldı.

İlçe Kaymakamımız ve Belediye Başkan Vekilimiz Dr. Ozan Balcı,  bilgi evlerimizdeki kurslara katılan kursiyerlerimizin düzenlenen sosyal etkinlikler ile kaliteli ve hoş vakit geçirmelerini amaçladıklarını ifade ederek, bu kursların aynı zamanda kariyer planları içinde bir ilk adım olduğunu belirtti.

Kayapınar Belediyesi Kültür İşler Müdürlüğü tarafından etkinlikte başarılı olan kursiyerler ve öğretmenleri sinema ve yemek ile ödüllendirildi.  Sinema ve toplu yemek etkinliğine öğrenci ve öğretmenlerimizin yanı sıra etkinliğe katılan velilerimizde katıldı.