Kayapınar Halk oyunları ekibi Alanyalıların gönlünü fethetti

Bu yıl 86.’sı düzenlenecek İzmir Enternasyonel Fuar’ının açılış gösterisini yapmaya hazırlanan Kayapınar Belediyesi Kültür İşleri Müdürlüğü Halk oyunları ekibi, kamp yaptığı Antalya’nın Alanya İlçesi’nde yaptığı prova ile gönülleri feth etti. Alanyalılar, halk oyunları ekibinin prova gösterisine büyük ilgi gösterdi. 

İzmir’de 18-27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan 86. Enternasyonel Fuar’ına ilk kez katılacak olan Kayapınar Belediyesi, hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Fuar alanında kurulacak stant ile Kayapınar İlçesi’ni ve hizmetleri İzmirlilere tanıtmayı hedefleyen Kayapınar Belediyesi’nin halk oyunları açılış gösterisi öncesi kampta bulunduğu Alanya’da gönülleri feth etti.

FOLKLAR EKİBİ ALANYALILARIN GÖNLÜNÜ FETH ETTİ

Kamp yaptığı Alanya’nın bir otelde yaptığı prova da halkın büyük ilgisine mazhar alan 9 kişilik halk oyunları ekibi, prova sonrası büyük alkış aldı. Alanyalı vatandaşlar ve turistler, prova yapan halk oyunları ekibini, cep telefonları ile görüntüledi. Bazı vatandaşların ekip ile birlikte Diyarbakır yöresine ait oyunlara eşlik ettiği gözlendi. İzmir’deki Enternasyonel Fuar öncesi Alanyalılardan tam not alan genç ve tecrübeli Halk oyunları ekibi, açılış gösterisine büyük bir sürpriz yapmaya hazırlanıyor. Alanyalı vatandaşlar, ekibi tebrik ederken, kendilerine unutulmaz anlar yaşattıkları için ayrıca teşekkür ettiler.

“FUAR’A BÜYÜK BİR TİTİZLİKLE HAZIRLANIYORUZ”

Kayapınar Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Mustafa Çelik, ilk kez katılacakları 86. İzmir Enternasyonel Fuar’ına Belediye olarak büyük bir  titizlikle hazırlandıklarının altını çizerek, “Belediye Başkanımız sayın Mustafa Kılıç fuara katılımımız için verdiği desteklerinden dolayı minnettarız. Onu ve Kayapınar’ı ile Diyarbakır’ı mahcup etmemek için hazırlıklarımızı büyük bir titizlikle yürütüyoruz. Fuarda kuracağımız stant ile İzmirlilere Diyarbakır’ın yeni ve modern yüzü olan Kayapınar İlçesindeki çalışmalarımızı en iyi şekilde tanıtacağız. Bu arada birimimize bağlı Halk oyunları ekibi fuarda açılış gösterisi yapacak. Bu gösteri öncesi ekibimizi kampa aldık. Çalışmalarını yürütüyorlar. Alanya’daki ilgiden dolayı vatandaşlarımıza teşekkür ediyoruz” diye konuştu.